2 roky na trhu. Ako a prečo sa to začalo?

  Petr Hajčík, CEO CLASService 

Keď viete, že to, čo robíte, má naozaj zmysel a pritom dokážete ukázať ľudom, že aj na Slovensku je možné poskytovať nadštandardné služby. Služby, na ktoré Slováci nie sú bežne zvyknutí.

Veľa ľudí mi kladie otázku, prečo práve podnikanie v oblasti luxusnej osobnej prepravy.

Celý život som videl vzor vo svojom otcovi, ktorý podnikal v autodoprave od svojich dvadsiatich  rokov. Už od detstva som bol v spojení  s autodopravou a práve preto som  chcel ísť v jeho šľapajách. Bavilo ma pozerať sa na jeho prácu a vždy som bol šťastný, keď ma zobral so sebou na jazdu. Keď som po dovŕšení osemnástich  rokov dostal vodičák, začal som mu vo firme pomáhať. Zo začiatku som prepravoval materiály a výrobky do Nemecka,  kde som získal najväčšie skúsenosti.

Práve pri tejto práci som prichádzal do kontaktu s viacerými vrcholovými manažérmi firiem, s ktorými sme spolupracovali. Postupom času som si však všimol, že nadnárodné firmy sídliace na Slovensku, majú jeden základný problém , a to problém týkajúci sa osobnej firemnej prepravy.

Pri viacerých príležitostiach som mal možnosť vidieť ako privážajú z letiska významnú zahraničnú návštevu a to ma prinútilo zamyslieť sa nad tým, ako firmám pomôcť vyriešiť tento problém. Už na začiatku bola myšlienka jasná. Poskytnúť ľuďom niečo viac, niečo iné než to, na čo sú zvyknutí. Dať im pohodlie, komfort, bezpečnosť, pocit luxusu a ukázať im, že aj obyčajná cesta na letisko, obchodné stretnutie alebo konferenciu môže byť zážitok. Zároveň som chcel pomôcť firmám  uľahčiť im prácu a zvýšiť ich kredibilitu v očiach zahraničných a významných partnerov.

Motivácia 

Motivácia bola od začiatku úplne jasná. Už od malička som chcel vybudovať niečo vlastné, vybudovať firmu – moje dieťa, o ktoré sa môžem starať. Pritom však poskytovať takú službu, ktorá na Slovensku nie je bežná a ľudia ju budú radi vyhľadávať nie len pre jej výnimočnosť, ale aj pre jej kvalitu.

Svoje sny som premenil na skutočnosť a založil som  firmu s názvom CLASService. CLASS ako trieda, teda prvotriedne služby a service ako služba. V CLASService som spojil autodopravu a prácu s luďmi, ktorej som sa chcel vždy venovať.

Služba s pridanou hodnotou

Jednou z mojich podmienok pri zakladaní firmy, bolo poskytnúť na prepravu luxusné, no v prvom rade bezpečné autá. Po dlhoročných skúsenostiach som sa preto rozhodol kúpiť autá konkrétnej značky, o ktorých som vedel, že splnia všetky moje požiadavky. Autá však nemôžu jazdiť bez spoľahlivých a skúsených šoférov a tak som sa rozhodol prizvať do tímu dlhoročného a skúseného šoféra, na ktorého som sa mohol vždy spoľahnúť.

Najdôležitejšie pre mňa bolo vždy robiť veci precízne. S luxusnou automobilovou prepravou ide ruka v ruke aj určitý dresscode. V CLASService máme jednotný dresscode, ktorý musí dodržiavať každý jeden osobný šofér. Ako by to vyzeralo keby prišiel pre zahraničnú návštevu šofér na luxusnom aute v teplákoch, však? Počas každej jazdy má šofér oblečený oblek, presne ako vo filme 🙂 Veľký dôraz kladieme aj na komunikáciu. Mnohí z našich klientov sú zo zahraničia, preto sú cudzie jazyky pre našu prácu nevyhnutné.  Šoféri musia ovládať dva cudzie jazyky, angličtinu a nemčinu.

O všetkých našich službách však napíšem v ďalšom blogu, kde vám porozprávam aj  o rozvíjaní našej firmy a nových projektoch, ktoré chystáme.

[contact-form][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Komentár’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]